Czy laptopy z dual screenem są przydatne?

Czy laptopy z dual screenem są przydatne?

Kiedy po raz pierwszy zobaczysz dwuekranowy laptop, na pewno będziesz pod wrażeniem tego innowacyjnego pomysłu. Wiele firm aktualnie tworzy takie sprzęty. Stawiają przede wszystkim na laptopy gamingowe. Oferują całkiem ciekawe rozwiązania dla graczy. Dwa ekrany w mobilnych urządzeniu pozwalają podejść kompleksowo do gry lub pracy, gdziekolwiek jesteś. Coraz więcej producentów idzie tymi śladami, jednak mają oryginalne rozwiązania, które się od siebie różnią. Część z nich po prostu przesuwa klawiatury w miejsce na touchpady, inni z kolei stawiają na coraz większe obudowy laptopów. Dzięki nim mogą swobodnie pomieścić ekrany z klawiaturami i touchpadami w jednym miejscu.

Ciekawe jest również to, że Windows miał odpowiedzieć na potrzeby niektórych użytkowników, którzy stawiają na dwuekranowe laptopy. Otóż miał powstać Windows 10 X. Wersja ta byłaby skierowana do osób z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w dwa ekrany. Mimo wszystko pomimo wielu zapowiedzi system nie ujrzał światła dziennego. Nie mamy pewności co do tego, czy się pojawi.

Zwróćmy jednak uwagę na to, w jaki sposób te laptopy właściwie działają

Okazuje się, że w wielu modelach drugi ekran wbudowany w nasadę laptopa funkcjonuje dokładnie tak samo, niczym podłączony dodatkowy monitor. To imponujące, że producenci byli w stanie zmieścić w tak małym urządzeniu technicznie zaawansowany dodatek. Co więcej, ten dodatek znacznie usprawnia komfort związany z użytkowaniem sprzętu gamingowego. Weźmy pod uwagę na przykład streamerów. Jeżeli streamujesz na platformach z grami i jesteś fanem laptopów, dzięki urządzeniom dual screen możesz zapomnieć o zakupie monitora.

Wystarczy, że w dzisiejszych czasach wyposażysz się w dobrej jakości laptop gamingowy ze wbudowanym dodatkowym ekranem. Dzięki niemu w wygodny sposób wyświetlisz czat na uboczu rozgrywki. Kompleksowe podejście osób stojących za projektowaniem takich laptopów sprawiło, że małe ekrany działają dokładnie tak jak dodatkowe monitory. Możesz działać na nich w dowolny sposób. Nie jesteś ograniczony do konkretnych aplikacji lub programów. Za pośrednictwem funkcjonalnych laptopów gamingowych dual screen gracze przenoszą swoją rozgrywkę na zupełnie inny, o wiele lepszy poziom.