Czy Windows 10 Pro jest warty swojej ceny?

Czy Windows 10 Pro jest warty swojej ceny?

Wciąż nie jesteś przekonany co do tego, że Windows 10 Pro jest odpowiednią wersją systemową dla przedsiębiorców? Być może odstrasza cię cena tego produktu? Wydajność tego systemu jest niewątpliwie lepsza od wersji Windows 8 oraz 7. Jeżeli korzystasz jeszcze ze starego oprogramowania systemowego, zalecamy ci przejście na odnowioną wersję Windows 10 Pro.

Ulepszenia i regularne aktualizacje systemu Windows 10 sprawiły, że stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na całym świecie. Korzysta z niego aż 40% wszystkich użytkowników sprzętów komputerowych. Pomimo tego, że aktualizacja systemu ze zwykłego Windows 10 na Windows 10 Pro kosztuje 400 złotych więcej, uważamy, że warto zainwestować w ten system.

Przede wszystkim Windows 10 Pro pozwala urządzeniom obsługiwać o wiele więcej pamięci RAM niż zwykła wersja. W przypadku klasycznego W10 możesz zainstalować łącznie do 128 GB RAM. Windows 10 Pro umożliwia użytkownikowi dodanie do komputera łącznie 2 TB pamięci RAM. Świetne rozwiązanie dla komputerów laboratoryjnych.

Pulpit zdalny i kilka innych zalet Windowsa 10 Pro

Jeżeli jesteś informatykiem, z pewnością docenisz możliwość obsługi pulpitu zdalnego, którą oferuje Windows 10 Pro. Za pośrednictwem W10 Pro możesz obsługiwać zdalne procesy na innych urządzeniach. Co więcej, warto pamiętać o tym, że ta opcja jest dostępna tylko na systemie w wersji Pro. Jeżeli zależy ci na obsłudze pulpitu zdalnego, ten system będzie twoim wybawieniem.

Pulpit zdalny pozwala administratorom w branży IT przeskakiwać z urządzenia na urządzenie. Mogą uzyskać dostęp do wszystkich komputerów znajdujących się w określonej domenie. Taka funkcja oszczędza dużo kłopotów, czasu i zasobów finansowych. Możesz przejrzeć dane z innych komputerów bez potrzeby fizycznego dotarcia do sprzętu.

Kiedy wymieniamy zalety wersji W10 Pro nie możemy zapomnieć o funkcji Hyper V. Microsoft Hyper V jest oprogramowaniem, które umożliwia użytkownikom korzystanie z innych systemów operacyjnych na aktualnym dysku. Oznacza to, że dzięki temu dodatkowi, zainstalujesz inne oprogramowanie na tej samej partycji komputera.