Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą: Wiedeń zaskakuje wysokimi cenami

Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą: Wiedeń zaskakuje wysokimi cenami

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, jest zauważalne, że wielu Polaków przekracza granice swojego kraju, aby odwiedzić jarmarki bożonarodzeniowe. Niemniej jednak, najnowsze informacje z Wiednia dają do zrozumienia, że musimy być gotowi na znaczne wydatki, jeśli planujemy zakupić typowe świąteczne jedzenie czy także różnorodne pamiątki.

Wielotematyczne targi bożonarodzeniowe pełne różnorakich potraw i rękodzieła otwierają swoje podwoje kilka tygodni przed Świętami. Można je znaleźć w najstarszych i największych polskich metropoliach, takich jak malowniczy Kraków, urokliwy Wrocław, gwarny Poznań, majestatyczna Warszawa czy nadmorski Gdańsk.

Wielbiciele tychże jarmarków często wybierają się na podobne imprezy za granicę. Przede wszystkim w krajach takich jak Niemcy czy Austria odbywają się bardzo popularne targi, które przyciągają turystów spoza ich granic. Niestety, nawet tam potrzebujemy przygotować się na znaczne koszty.

Ostatnio na jednym z portali społecznościowych pojawiło się opowiadanie jednego z podróżników, który wybrał się na wizytę na jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu. Okazuje się, że tak zwane „paragony grozy”, które są dobrze znane z polskich targów, mają swoje odpowiedniki również na austriackim gruncie.