Przyjemniejsza, tańsza i mniej zatłoczona majówka 2024 za granicą

Przyjemniejsza, tańsza i mniej zatłoczona majówka 2024 za granicą

Polski naród już wkrótce będzie miał kolejną okazję na długoterminowe wypoczywanie. Majówka 2024, która już niebawem nadejdzie, to doskonała możliwość na przerwę od codzienności. Tym razem coraz większą popularnością cieszą się podróże za granicę, co jest trendem, który wzrósł w porównaniu do ubiegłych lat. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niższy koszt wyjazdów podczas przedsezonowych wakacji.

W tym roku majówka rozpoczyna się w środę 1 maja, co oznacza, że wystarczy skorzystać z jednego dnia urlopu, aby móc cieszyć się pięć dniami wolnymi od pracy. Wielu obywateli Polski planuje jeszcze bardziej wydłużyć ten okres wypoczynku, tak by rozpoczął się jeszcze ostatni weekend kwietnia. W przeciwieństwie do Polski, gdzie pogoda bywa kapryśna, wiele europejskich destynacji oferuje gwarancję ciepła i słońca. Biorąc pod uwagę, że jest to dopiero początek sezonu turystycznego, najpopularniejsze kurorty nie są jeszcze przepełnione tłumami turystów. Te czynniki sprawiają, że Polacy coraz bardziej doceniają przedsezonowy wypoczynek za granicą.

Wyjazdy za granicę podczas majówki są niezmiennie atrakcyjne dla wielu osób. W tym roku zainteresowanie tymi wyjazdami jest jeszcze większe niż zwykle. Szczególnie, że tegoroczny wyjazd podczas majówki będzie mniej kosztowny.

Najchętniej wybieranym przez Polaków miejscem na majówkę jest Turcja. Jak pokazują dane biur podróży, to właśnie do tego kraju uda się większość klientów. Tureckie kurorty oferują pewność pięknej pogody, a ceny tygodniowych wycieczek zaczynają się od 2300 zł za osobę. Niewiele mniej popularne są Grecja i Egipt. Majowa wycieczka do Grecji to koszt poniżej 2000 zł – ceny zaczynają się od około 1900 zł za osobę, natomiast Egipt jest nieco droższy – minimalna cena wynosi 2700 zł.