Rosyjskie linie lotnicze szukają nowych tras po zamknięciu europejskich przestrzeni powietrznych

Rosyjskie linie lotnicze szukają nowych tras po zamknięciu europejskich przestrzeni powietrznych

Ze względu na zamknięcie większości europejskiego nieba dla rosyjskich przewoźników lotniczych, firmy te są zmuszone do poszukiwania alternatywnych tras. Nowe kierunki to miejsca, które nie cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów aż tak, jak te tradycyjnie obsługiwane.

Podróże lotnicze między Polską a Rosją stały się niemożliwe, ponieważ nasz kraj wraz z innymi państwami europejskimi postanowił zamknąć swoje przestrzenie powietrzne dla rosyjskich samolotów. Mimo to, nieprawdą jest, że Rosjanie są całkowicie wykluczeni z międzynarodowego ruchu lotniczego.

Obecnie dostępne są połączenia z Rosji do miejsc takich jak Turcja czy Tajlandia. Jednak ze względu na koszty, tylko nieliczni zamożni Rosjanie mogą sobie pozwolić na podróże do tych krajów.

Nowością w ofercie rosyjskich przewoźników jest dodanie nowej trasy międzynarodowej, choć ta nowa trasa nie jest typowo turystyczna.

Pjongjang, stolica Korei Północnej, jest nowym punktem na mapie rosyjskich przewoźników lotniczych. Rosja coraz intensywniej nawiązuje więzi z tym krajem, szczególnie jeśli chodzi o współpracę gospodarczą i militarną. Stąd decyzja o wprowadzeniu połączeń lotniczych na trasie Rosja – Korea Północna nie powinna być zaskoczeniem.