Antyczny relikt odnaleziony na terenie Anglii, wskazuje na to, że ludzie byli zabijani za pośrednictwem lwów.

Antyczny relikt odnaleziony na terenie Anglii, wskazuje na to, że ludzie byli zabijani za pośrednictwem lwów.

Podczas jednego z wykopalisk w Leicester, archeolodzy znaleźli uchwyt do kluczy. Na obrazku zaobserwujemy zgarbionego mężczyznę, który jest pożerany przez lwa. Okazuje się, że ta ikonografia wyryta na uchwycie, prowadzi do czegoś więcej. Doprowadziła archeologów do pewnych wydarzeń związanych z czasami Imperium Rzymskiego. Pomimo tego, że Rzym jest przeszłością od ponad 1600 lat, nadal odkrywamy pewne pozostałości. Wiele rzeczy po tej kultury czai się w ziemi oraz w zapiskach, do których aktualnie nie mamy dostępu.

Pożarcie jako kara śmierci

Imperium Rzymskie było na tyle ekspansywne i dominujące, że do tej pory nie wiemy wszystkiego o ich kulturze. Co więcej, nadal nie wszystkie relikty z tamtych czasów mają dla nas sens pod względem użytkowania. Po odkryciu uchwytu na klucze wykonanego z brązu dowiedzieliśmy się czegoś na temat bezwzględności tamtych czasów. Rygorystyczne badania ujawniły, że do niektórych egzekucji na terenie dawnej Anglii wykorzystywano dzikie zwierzęta. W tym przypadku symbol wskazywał na lwy. Zabijano w ten sposób chłopów. W innych przypadkach skazywano w taki sam sposób na śmierć barbarzyńców. Byli zmuszeni do walki o życie dla uciechy tłumu i władców. Tamci z kolei oglądali wydarzenie z bezpiecznej odległości za grubymi murami areny.

Dowód w postaci rzeczowej

Na początku obiekt nie przypominał niczego nadzwyczajnego. Był typowym reliktem wykonanym z brązu. W tamtych czasach mnóstwo ludzi korzystało z tego rodzaju przedmiotów. Mimo wszystko archeolodzy dokładnie oczyścili i odkryli więcej szczegółów na zawieszce. Jak się później okazało, zauważyli kilka małych twarzy. Spoglądały one na zdumionych archeologów. Obiekt przedstawiał drastyczną scenę, która nie była jedynie ozdobą okalającą klucze. Według niektórych osób z ekipy badawczej dawno nie odkryliśmy niczego o tak istotnym znaczeniu.

Nie jest tajemnicą, że w Rzymie wiele brutalnych metod stosowano w celu egzekucji. Mimo wszystko rzucenie żywych ludzi na pożarcie lwom było szczególnym okrucieństwem. Zwierzęta te bardzo często były głodzone tylko po to, aby cała sytuacja była jeszcze bardziej widowiskowa. Dzięki temu znalezisku otrzymaliśmy nie tylko dowód w postaci pisemnej, który pochodzi z dawnych ksiąg. Zawieszka w bezpośredni sposób uchwyciła moment śmierci barbarzyńców.