Czy warto zainwestować w procesor i9?

Czy warto zainwestować w procesor i9?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem jednego z najlepszych i najsilniejszych na rynku CPU, czyli procesora intel i9, poznaj naszą opinię. Zwrócimy uwagę na aspekty związane z najnowszym procesorem intela. Zastanowimy się nad tym, czy faktycznie warto w niego zainwestować. Jeżeli chcesz osiągnąć jak najlepszą wydajność komputera, najpierw zastanów się, czy faktycznie wykorzystasz jego moc. Ostatecznie nikt nie kupuje sportowego samochodu po to, aby jeździć nim na zakupy co niedzielę. Podobnie jest w przypadku części do komputera. W dzisiejszym poście zwrócimy zatem uwagę na opłacalność procesora intel core i9.

Intel Core i9 jest uznawany za najlepszą serię procesorów na rynku. Za niektóre modele z tej serii przyjdzie nam jednak zapłacić od 1500 do 2000 złotych. Czy naprawdę warto tyle zainwestować w jeden procesor? Zależy od twoich założeń. Jeżeli chcesz mieć dobry procesor do gier, być może pozostań przy serii i7. Jest dwa razy tańsza i oferuje podobną liczbę klatek na sekundę.

Wydajność intel core i9 w porównaniu z ryzenem 9

Wiele osób porównuje wersję procesorów intel core i9 z ryzenem 9. Jest to naszym zdaniem prawdopodobnie najbardziej trafne zestawienie, ponieważ te procesory konkurują ze sobą. Jako że są bezpośrednimi rywalami, zestawienie ich ze sobą wygląda na całkiem dobry pomysł. Jak się okazuje, sama prędkość taktowania procesora intel core i9 przewyższa wersję ryzena 9. Ryzen operuje na częstotliwości 3.8. Z kolei producent intel core i9 wyposażył swój sprzęt w możliwość podkręcenia zegara do aż 4.6 herzów.

Chociaż różnica między częstotliwościami nie jest duża, warto o niej wspomnieć. Ponieważ stanowi jedną z pierwszych i najważniejszych różnic. Jeżeli jednak jesteś graczem, zwróć uwagę, na jakiej to mocy wymagają ogrywane przez ciebie tytuły gier. Okazuje się, że komputer nie wykorzystuje ponad połowy mocy procesora i9 w trakcie rozgrywki. Do użytku gamingowego w dzisiejszych czasach w zupełności wystarczy taktowanie modeli intel core i7. Dla niektórych graczy robotę załatwi nawet starszy modle intel core i5.