Depilacja laserowa wąsika – co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa wąsika – co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa wąsika stanowi często poruszany temat w gabinetach kosmetycznych. Warto podkreślić, że meszek włosowy występujący pod nosem nie stanowi powodów do zmartwień. Jednak kiedy przybiera wyraźny charakter, staje się ciemny oraz mocny, wówczas może być oznaką zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Przyczyny kobiecego wąsika

Nadmierne owłosienie u kobiet na twarzy może być spowodowane czynnikami:

  • hormonalnymi;

  • genetycznymi.

1. Czynniki hormonalne.

Nadmiernie występujące owłosienie u kobiet pojawiające się na twarzy, na nogach czy rękach może być efektem zjawiska jakim jest hiperandrogenizm. Objawia się ono podwyższonym poziomem hormonów płciowych męskich, które odpowiedzialne są za rozwój cech dotyczących mężczyzn. Efektem tego jest nie tylko nadmierne owłosienie, ale również nieregularnie występujące miesiączki, a co za tym idzie problemy z zajściem w ciążę. W takiej sytuacji oprócz wizyt w gabinecie kosmetycznych w celu usunięcia wąsika, konieczne jest również odbycie wizyty lekarskiej, aby zbadać poziom hormonów oraz wdrożyć ewentualne leczenie przyczynowe.

2. Czynniki genetyczne.

Ciemne włoski występujące na wardze górnej mogą być także uwarunkowane czynnikami genetycznymi, co oznacza, że nie muszą być powiązane z zaburzeniami hormonalnymi występującymi wewnątrz organizmu. Jeśli zatem owłosieniu w obrębie twarzy nie towarzyszą żadne inne objawy, wówczas najprawdopodobniej stanowią one kwestię estetyczną.

Jak usunąć kobiecy wąsik?

Obecnie występuje wiele sposobów usunięcia kobiecego wąsika. Jedną z najskuteczniejszych metod stanowi jednak depilacja laserowa wąsika urządzeniem Mediostar Next Pro.

Depilacja laserowa wąsika – co warto wiedzieć?

Metodą charakteryzującą się największą precyzyjnością oraz efektywnością, a także bezpieczeństwem dla skóry jest depilacja laserowa. Należy zaznaczyć, że zabiegi tego rodzaju zapewniają trwałe efekty w odróżnieniu od tradycyjnych metod depilacji (krem do depilacji, wosk) co sprawia, że laserowe usuwanie owłosienia należy do najskuteczniejszych sposobów niwelujących problem niechcianych włosków. Seria 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 3-6 tygodni pozwala na redukcję owłosienia w obrębie twarzy. Ze względu na niewielką powierzchnię jaką posiada warga górna, zabieg przeprowadzany jest szybko, nie przekraczając czasu 10 minut.

Jak przebiega depilacja laserowa wąsika?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog powinien wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, a także zapoznać klienta z podstawowymi, a zarazem niezbędnymi informacjami dotyczącymi zabiegu oraz tematyki laserowego usuwania owłosienia. Warto podkreślić, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, goląc wąsik dzień przed wizytą w gabinecie. Sam zabieg obejmuje demakijaż okolicy ust, odpowiednie ich zabezpieczenie (obrysowanie konturu ust białą kredką), nałożenie żelu sprzęgającego, ochronę oczu klientki oraz własnych, a także dostosowanie odpowiednich parametrów urządzenia. Zabieg polega na oddaniu kilku strzałów w wargę górną przy użyciu najmniejszej głowicy lasera Mediostar Next Pro, która zapewnia wysoką precyzję, a co za tym idzie większą skuteczność zabiegu.

Podsumowanie

Kobiecy wąsik może posiadać różne przyczyny – estetyczne związane z genetyką organizmu, a także hormonalne, które objawiają się występowaniem ciemnych, gęstych włosków. Nie zależnie jednak od przyczyny występowania defektu dostępnych jest wiele sposobów usuwania damskiego wąsika, wśród których największą skutecznością cieszy się depilacja laserowa.