Na terenie budowy w Olsztynie odnaleziony niewybuch. Szybka reakcja Policji i wojska: ewakuacja 500 osób

Na terenie budowy w Olsztynie odnaleziony niewybuch. Szybka reakcja Policji i wojska: ewakuacja 500 osób

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w Olsztynie, gdzie w trakcie przeprowadzanych robót budowlanych natrafiono na niewybuch. Sytuację natychmiast podjęła Policja, która asygnowała do sprawy specjalistów z dziedziny materiałów wybuchowych. Biorąc pod uwagę potencjalną siłę rażenia odkrytej śmiercionośnej amunicji, podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji lokalnej społeczności – mowa tu o aż 500 obywatelach. Zadaniem zneutralizowania niebezpiecznego znaleziska powierzono saperom z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie postanowiła wydać oficjalny komunikat dotyczący zaistniałej sytuacji i pilnej ewakuacji mieszkańców zamieszkujących okolice ulicy Sielskiej – konkretniej chodzi o liczbę 500 osób. Przekazano, że informacja o niewybuchu pojawiła się na dyżurce Policji w godzinach przedpołudniowych.

Niewybuch został przypadkowo odnaleziony podczas prowadzonych prac budowlanych. Do zabezpieczenia i neutralizacji niebezpiecznego znaleziska zaangażowano nie tylko siły policyjne, ale również saperów oraz wojsko.