Niektóre prawa mogą być niezwykle trudne do egzekwowania

Niektóre prawa mogą być niezwykle trudne do egzekwowania

Jeżeli chodzi o prawo, czasami możemy natrafić na świecie na przepisy, które niezwykle trudno egzekwować. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o rozporządzenia, które mają ułatwić nam życie i utrudnić je przestępcom. Trudności te czasami wynikają z zupełnie czego innego. Na przykład, czy wiedzieliście o tym, że we Włoszech, dokładnie w Mediolanie funkcjonował przepis, który nakazywał ludziom nieustannie się uśmiechać. Wyjątkiem od uśmiechania się były momenty, w których przebywaliśmy na pogrzebie lub odwiedzaliśmy chorych w szpitalu.

Jeżeli nie znajdowaliśmy się przy łóżku chorego, który cierpi lub nie opłakiwaliśmy bliskich podczas pogrzebu, według przepisów nie było dla nas innego usprawiedliwienia. Powinniśmy wówczas być w dobrym nastroju i się uśmiechać. Brak usprawiedliwienia dla bycia smutnym został zazwyczaj potwierdzany grzywną. Innymi słowy, mogliśmy słono zapłacić za brak szerokiego uśmiechu od ucha do ucha. Jeżeli chodzi o dziwaczne prawa, trudno nie uznać, że prawo pochodzące z Mediolanu jest jednym z najdziwniejszych na całym świecie. Prawdopodobnie ludzie, którzy stamtąd nie pochodzą, wzięliby takie rozporządzenie za istny dowcip.

Jeżeli ktoś w Arizonie posiadał osła w 1924 roku, musiał mieć się na baczności!

W Arizonie dokładnie w 1924 roku doszło do wprowadzenia naprawdę nietypowego prawa dla tamtejszych mieszkańców. Po godzinie 19 nie mogli oni przechowywać osła w wannie. Prawdopodobnie każdy pomyśli sobie, że egzekwowanie takiego przepisu może być dosyć problematyczne. Co więcej, kto w zasadzie przetrzymuje osła w wannie? Okazuje się, że musimy poznać historię stojącą za wprowadzeniem tego prawa, aby nabrało odrobiny sensu. Otóż pewnego razu farmer zaczął pozwalać swojemu osiołkowi spać w wannie, ponieważ zwierzak upodobał sobie to miejsce.

Niestety doszło do niefortunnej sytuacji, ponieważ tama w mieście pękła. Cała lokalna woda została wylana i zmyła osiołka wraz z nurtem okolicznej rzeki. Okazało się niedługo po tym, że zwierzak przeżył. Osiołka odnaleziono wkrótce wraz z wodą płynąca wzdłuż tamy. Mimo wszystko doszło do sytuacji, gdzie mieszkańcy okolicy w trudzie ratowali osiołka przez wiele godzin przed utonięciem. Ze względu na to, że sytuacja była tak patowa, urząd wkrótce po uratowaniu zwierzęcia uchwalił to dziwaczne prawo w Arizonie.

Macie psa we Włoszech? Lepiej upewnijcie się, że wyprowadzacie go dostatecznie często

Powyższy nagłówek należy przyjąć bardzo dosłownie, ponieważ w Turynie położonym we Włoszech wyprowadzanie psa rzadziej niż 3 razy dziennie jest nielegalne. Upewnijcie się, że wasz pupil wychodzi na spacer, chociaż trzy razy każdego dnia, aby nie mieć do czynienia ze służbami porządkowymi. Myślicie, że nic wam nie grozi? Otóż za nieprzestrzeganie tego przepisu zostały przygotowane realne sankcje. Właściciele czworonogów, którym udowodnimy, że nie wyprowadzają psa dostatecznie często, zostaną ukarani wysoką grzywną. Najniższa kara przewiduje mandat w wysokości aż 500 euro.

Włochy uważają się za naród kochający zwierzęta i w wielu miastach bezpańskie koty są chronione przez prawo.

Aby egzekwować prawo, policja w Turynie będzie polegać w dużej mierze na pomocy informatorów zauważających okrutne traktowanie przez sąsiadów. Turyn ma najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony zwierząt w kraju. Zakazują one nawet wesołym miasteczkom rozdawania złotych rybek w torebkach.

Myśleliście, że w Polsce jesteśmy gościnni? Być może nie słyszeliście o wymuszonej gościnie panującej w Szkocji

Polska słynie z ogromnej gościnności. Jednak czy aby na pewno klasyfikujemy się wysoko pod względem gościnności? Okazuje się, że w Szkocji gościnność jest egzekwowana nawet przez przepisy prawne. Zgodnie z tamtejszymi rozporządzeniami, jeśli ktoś zapuka do waszego mieszkania i poprosi o dostęp do toalety, powinniście mu go udzielić. Ponieważ zgodnie z lokalnym prawem nielegalnym jest, aby odmówić potrzebującej osobie dostępu do toalety. Mimo wszystko takie prawa stwarzają realne problemy w związku z ich użyciem. Ponieważ nikt nie może oczekiwać, że wpuścimy obcą osobę do naszego domu na jej życzenie. Nie bez powodu to absurdalne prawo znalazło się na wielu listach najdziwniejszych praw na całym świecie. Nie mogło go zabraknąć również na tej liście.