Słyszeliście o tych dziwnych prawach ze świata? Potrafią wprawić w osłupienie!
Słynna ustawa parlamentarna z UK, która dotyczyła łososia, została ustanowiona dokładnie w 1986 roku. Okazuje się, że według tego prawa przechowywanie łososia w dziwnych okolicznościach jest zabronione. Innymi słowy, w Anglii posiadanie łososia w podejrzanych okolicznościach jest karanym przestępstwem. Jeżeli podejrzewa się, że ktoś pozbywa się łososia lub ukrywa go przed prawem, prawdopodobnie taka osoba zostanie ukarana. Wszystko ze względu na to, że zostanie posądzona o nielegalne złowienie tej ryby. Najbardziej absurdalnym elementem tego prawa jest to, że można dostać w maksymalnym wymiarze kary nawet dwa lata pozbawienia wolności za takie obchodzenie się z rybą.
Warto również mieć na uwadze to, że jeśli jakiś właściciel kurczaków mieszka w Georgia, prawdopodobnie musi zapewnić im podwyższone bezpieczeństwo. Okazuje się, że w tym miejscu nielegalnym jest to, aby kurczaki przechodziły przez jezdnię. Według prawa, właściciele tych zwierząt powinni je mieć cały czas pod nieustanną kontrolą. Mimo wszystko specyfika tego, w jaki sposób ustanowiono prawo, sprawia, że wygląda ono na dowcip. Ponieważ zabronione jest, aby hodowlany drób samodzielnie przekroczył ulicę.
Nie chcesz popełnić przestępstwa? Zatem nie wymienaj żarówki w Australii na własną rękę!
Zgodnie z tamtejszym prawem, dopóki nie mamy papierów potwierdzających tego, że jesteśmy licencjonowanym elektrykiem, wymiana żarówki jest nielegalna. Czy to oznacza, że musimy wzywać specjalistę za każdym razem, gdy pragniemy wymienić żarówkę w naszym domu? Cóż, praktyczne zastosowanie tego przepisu prawdopodobnie może się nieco różnić. Warto jednak pamiętać o tej ciekawostce, ponieważ zgodnie z wiktoriańskimi przepisami, wymiana żarówki była uznawana za nielegalną czynność. Dokonać tego mógł jedynie licencjonowany elektryk.
Mimo wszystko prawo było absurdalne i każdy zdawał sobie sprawę z powagi tej sytuacji, a raczej jej braku. Dlatego też dawno temu w 1998 roku przepis został zaktualizowany. Chociaż nadal istnieje przepis dotyczący tego, że wykonywanie prac elektrycznych na własną rękę jest niedozwolone, zostały wprowadzone co do tego pewne ustępstwa. Między innymi na listę dozwolonych czynności trafiło wymienienie zepsutej żarówki. Prawdopodobnie warto wspomnieć także o tym, że za równie niebezpieczny czyn zgodnie ze starymi przepisami uznawano wyjęcie wtyczki z prądu.