Nowe składane smartfony Samsung Galaxy Z

Nowe składane smartfony Samsung Galaxy Z

Premiera nowej linii smartfonów Samsung Galaxy z linii Z coraz bliżej. Już wkrótce mają zadebiutować nowe smartfony ze składanymi ekranami.

Składane ekrany smartfonów to niewątpliwie pewien nowy etap w rozwoju tego rodzaju urządzeń. Firma Samsung zapowiedziała bliską już premierę aż trzech swoich nowych modeli. Na swoją premierę czekają dwa nowe urządzenia z linii Z, jedno z nich Galaxy Z Fold 3, a drugie Galaxy Z Flip 2. W zbliżonym czasie ma trafić do sprzedaży także nieco tańszy smartfon Galaxy Fold Lite.

Debiut nowych modeli prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z końcem jednej z dotychczasowych flagowych linii Samsunga – Galaxy Note. Swego rodzaju rekompensatą za zakończenie tej linii mają być właśnie nowe propozycje smartfonów koreańskiej firmy wyposażone w składane ekrany. Sprzęt taki zyskuje na popularności więc firma idąc za ciosem prowadzi intensywne prace nad coraz to kolejnymi modelami.

Numer jeden: Galaxy Z Fold Lite

Pierwszy z zapowiadanych smartfonów, Galaxy Z Fold Lite ma się pojawić już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego 2021 roku. Będzie należał do tańszych telefonów, a jego orientacyjna cena wyniesie miedzy 3 a 4 tysiące złotych. Duży wewnętrzny składany ekran ma mieć przekątną nie przekraczającą 8 cali. Z kolei przekątna głównego zewnętrznego ekranu ma wynosić 4-5 cali.

Numer dwa: Galay Z Fold 3

Pozostałe dwa zapowiadane nowe modele zadebiutować mają wczesną jesienią, w okolicach września 2021. Docelowo mają zastąpić dotychczasową linię Galaxy Note. Model Galaxy Z Fold 3 miałby dysponować dużym prawie 8 calowym ekranem LPTO z odświeżaniem 120 Hz. Identyczny jak w modelu Galaxy Z Fold Lite ekran zewnętrzny ma mieć 4-5 cali.

Numer trzy: Galaxy Z Flip 2

Ostatnim z zapowiadanych przez Samsunga składanych modeli będzie Galaxy Z Flip 2. Smartfon ten będzie miał wyraźnie mniejsze rozmiary. Wewnętrzny wyświetlacz ma mieć 6,7 cala, zewnętrzny natomiast ma być nieduży. Przekątna ma wynieść 3 cale. Nie jest to dziwne z uwagi na fakt, że telefon ten będzie przypominać swoim wyglądem klasyczny znany z dawnych lat popularny telefon z klapką.

Jeden komentarz o “Nowe składane smartfony Samsung Galaxy Z

  1. Technologia rodem z filmów science-fiction. Ciekawe czy Apple pójdzie tą samą drogą.

Comments are closed.