Ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW – zmiana pogody w najbliższych dniach

Ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW – zmiana pogody w najbliższych dniach

Obecna sytuacja pogodowa nie daje o sobie zapomnieć, a jej warunki są z dnia na dzień coraz bardziej nieprzewidywalne. W najbliższym czasie należy spodziewać się jeszcze większych zmian, szczególnie w związku z nadchodzącym okresem ocieplenia, który przyniesie ze sobą intensywne roztopy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) już zdążył wydać kilka ostrzeżeń pogodowych, które powinny przygotować nas na to, co nadejdzie.

Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi pierwszego stopnia, marznące opady będą miały wpływ na następujące województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie oraz kujawsko-pomorskie. Alert IMGW obowiązuje już teraz.

Przez całą Polskę od soboty do wtorku rozpoczną się intensywne roztopy. Nadchodzący weekend zwiastuje koniec uciążliwych mrozów. To będzie oznaczało gwałtowne topnienie pokrywy śnieżnej.

Zgodnie z przekazem synoptyków, „od niedzieli powinniśmy spodziewać się 'ciepłej’ wersji zimy. Od tego dnia, według prognoz meteorologicznych, konieczne będzie posiadanie parasola, a na drogach i chodnikach możemy spodziewać się pośniegowego błota”.