Czy naukowcy rozważają istnienie obcej cywilizacji jako realne?

Czy naukowcy rozważają istnienie obcej cywilizacji jako realne?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co by było, gdyby inteligentne istoty pozaziemskie odwiedziły naszą planetę? Cóż, okazuje się, że jest to obiekt dywagacji nie tylko dla dzieci oraz dorosłych uwielbiających mity i horrory. Wbrew pozorom naukowcy realnie podchodzą do tego zagadnienia. Zastanawiają się, czy obcy mogą istnieć oraz wizualizują, w jaki sposób mogłoby dojść do takiego spotkania. Gdyby jednak obcy postanowili nas odwiedzić, prawdopodobnie byłoby to jedno z najgłośniejszych wydarzeń w historii ludzkości.

Według statystyk i sondaży prawie połowa populacji Ameryki Północnej naprawdę wierzy w to, że obcy istnieją. Tym samym większość osób sugeruje, że inteligentna cywilizacja mogłaby pojawić się na naszej planecie. Istnieją również tacy, którzy uważają, że kosmici kiedyś odwiedzili już naszą planetę. Odsetek osób, które w to wierzą, z czasem rośnie. Są to dla nas zadziwiające informacje. Wiara kosmitów nie odchodzi do lamusa. Z czasem staje się coraz bardziej prawdopodobna, co tylko umacnia przekonanie innych ludzi.

Czy naukowcy kategorycznie odrzucają takie przekonania?

Naukowcy odrzucają te przekonania jako niereprezentujące rzeczywistych zjawisk fizycznych. Nie zaprzeczają istnieniu inteligentnych kosmitów. Jednak stawiają wysoką poprzeczkę dla dowodów na to, że odwiedziły nas istoty z innego systemu gwiezdnego. Jak powiedział znany i wybitny astronom Carl Sagan – niezwykłe stwierdzenia wymagają niezwykłych dowodów.

Astrobiolodzy i astronomowie mimo wszystko nie mówią wprost, że życie pozaziemskie nie może istnieć. Co więcej, często słyszymy o domniemaniach dotyczących tego, że jest właściwie na odwrót.

Obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających (czyli UFO) sięgają ponad kilku dekad. W Stanach Zjednoczonych doszło do domniemanego spotkania kosmitów w roku 1946. Miało to miejsce w Nowym Meksyku. Mimo wszystko wszyscy spoglądamy na to z przymrużeniem oka. Od początku naukowców bardzo dziwiło to, że UFO tak usilnie ukazują się ludziom z USA. W końcu nie słyszeliśmy o żadnych większych doniesieniach dotyczących pojawienia się UFO w Afryce lub Azji. Większość UFO ma prozaiczne wytłumaczenia. Ponad połowę z nich można przypisać meteorom.