Dr Piotr Dzigowski, androlog kliniczny, zaleca mężczyznom regularne wizyty u specjalisty

Dr Piotr Dzigowski, androlog kliniczny, zaleca mężczyznom regularne wizyty u specjalisty

Jak podkreśla dr Piotr Dzigowski, znawca w dziedzinie urologii i andrologii klinicznej, mężczyźni nie powinni unikać regularnych kontroli medycznych u specjalistów. „Nasienie ma znaczenie” – to przesłanie, którym lekarz pragnie zachęcić panów do badań profilaktycznych. W rzeczywistości, kobiety systematycznie korzystają z usług ginekologicznych, a co z mężczyznami? Gdzie mogą uzyskać informacje o trosce o własną płodność oraz ewentualnym leczeniu?

Zdecydowana większość kobiet regularnie odwiedza ginekologa co najmniej raz do roku. To dzięki temu specjaliście mogą przejść badania profilaktyczne, leczyć potencjalne infekcje i inne choroby oraz planować i przygotowywać się do ciąży.

Z drugiej strony, mężczyźni nie przywiązują wielkiej wagi do profilaktyki zdrowotnej. Dr Piotr Dzigowski przypomina jednak, że „nasienie ma znaczenie”. Celem tego hasła jest uświadomienie mężczyznom, że również oni powinni regularnie poddawać się badaniom u specjalisty – androloga.

Androlog to lekarz, który zajmuje się zdrowiem męskich organów płciowych, analizą jakości nasienia oraz potencjalnym leczeniem w tej dziedzinie. To również ten specjalista pomoże mężczyznom dowiedzieć się, jak troszczyć się o swoją płodność. Androlog diagnostykuje i leczy zaburzenia męskiego układu płciowego, takie jak wady rozwojowe, zaburzenia dojrzewania płciowego, niedobór męskich hormonów płciowych (androgenów), hipogonadyzm, niepłodność i zaburzenia seksualne. Warto zdiagnozować ewentualne problemy na wczesnym etapie, aby mieć czas na wprowadzenie odpowiednich zaleceń czy leczenia.

Dr Piotr Dzigowski z InviMed Warszawa Mokotów podkreśla, że androlog jest lekarzem, który nie tylko przeprowadza badania jąder czy nasienia, ale także zadaje wiele pytań, nawet na pozór nieistotnych, aby uzyskać pełny obraz sytuacji. Na płodność może bowiem wpływać wiele różnorodnych czynników. Ten specjalista odpowie też na wszystkie pytania pacjenta, nawet te najtrudniejsze i najbardziej krępujące. Co więcej, androlog udzieli konkretnych rad dotyczących troski o męską płodność.