W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę nowego języka?

W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę nowego języka?

Przyjęło się, że najlepiej rozpocząć naukę języka obcego we wczesnym dzieciństwie. Faktycznie, badania donoszą, iż dzieci, które rozpoczęły naukę języka obcego przed 10. rokiem życia, uzyskały najlepsze efekty w nauce. Ze względu na czynniki społeczne, a także budowę mózgu, najlepszym potencjalnie wiekiem do przyswajania języka obcego jest ten między 10. a 18. rokiem życia. Połączenia, które się w mózgu w tym czasie, już nie będą tworzyć się w takim tempie, co sprawia, że jest on najlepszy do przyswajania języka obcego.

Nauka języka obcego w dzieciństwie

Dzieci w naturalny sposób przyswajają struktury w obcym języku. Nie musząc pracować lub wykonywać innych, codziennych obowiązków, a jedynie bawiąc się i spędzając czas z innymi dziećmi, zwykle także na zabawie, mają wolną przestrzeń do przyswajania struktur obcego języka. Nauka często przebiega w sposób nieświadomy. Nasz mózg jest najbardziej plastyczny właśnie w tym czasie. Po 18. roku życia przyswajalność nowego języka obcego zmniejsza się. Zwykle na dorosłą osobę czekają nowe wyzwania, które sprawiają, że nauka języka obcego przestaje być priorytetem.

Nauka języka obcego w dorosłym życiu

Czy wobec tego nauka języka obcego w dorosłym życiu nie ma sensu? Nic bardziej mylnego! To, co wyróżnia osobę dorosłą uczącą się języka obcego, to motywacja do nauki! Nauka języka obcego poprawia pamięć, nasze zdolności intelektualne, a także spowalnia proces starzenia się mózgu. Jest to więc świetna gimnastyka umysłowa! Z pewnością dużą trudnością w regularnej nauce mogą być obowiązki, przed którymi stoi każda dorosła osoba. Są jednak na to rozwiązania! Można uczyć się angielskiego online, nie wychodząc z domu i nie tracąc zbędnego czasu na dojazdy. Jeśli chcesz uczyć się angielskiego w Warszawie, nic nie stoi na przeszkodzie skorzystania z bogatej oferty zajęć i godzin tak, aby znaleźć odpowiednie dla siebie. Na naukę nigdy nie jest za późno! Oprócz praktycznych powodów nauki, takich jak np. kwestie zawodowe, jest to również świetną zabawą i możliwością poznania nowych struktur językowych, stymulujących nasz mózg do pracy.