Kultowy Macintosh Classic w nietypowej odsłonie. W sieci pojawiły się ciekawe zdjęcia

Kultowy Macintosh Classic w nietypowej odsłonie. W sieci pojawiły się ciekawe zdjęcia

Kto nie słyszał o słynnym Macintoshu firmy Apple. Do sieci trafiły zdjęcia prototypowego modelu tej firmy w przeźroczystej obudowie.

Jest to nie lada gratka dla fanów i miłośników firmy Apple. Prezentowany na zdjęciach model przedstawia wersję komputera, która wyraźnie różni się od kultowej maszyny wyglądem. Możemy więc zobaczyć Macintosha w wariancie, który nigdy nie wszedł do powszechnej sprzedaży. Ten unikatowy model różni się od standardowego przeźroczystą transparentną obudową.

Tradycyjny Macintosh Classic był zamknięty w szarej obudowie. Okazuje się jednak, że firma Apple posiadała prototypowy model znanej maszyny, w którym spod przeźroczystej obudowy widać poszczególne komponenty. Firma z Cupertino z sentymentu i w ramach ciekawostki technologicznej udostępniła w sieci zdjęcia prototypowej wersji, na których można obejrzeć popularnego Maca w innej niecodziennej odsłonie.

Oryginalny klasyczny Macintosh Apple’a wszedł do sprzedaży 30 lat temu w 1990 roku. Firma pierwotnie planowała co prawda wypuszczenie na rynek innego wariantu swojego komputera w ramach urozmaicenia swojej oferty skierowanej do klientów. Firma zdecydowała się na wykonanie prototypowego egzemplarza w transparentnej obudowie jednak ostatecznie wycofała się z zamiarów jego masowej produkcji. Przeźroczysta obudowa wykonana była z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Na udostępnionych zdjęciach można obejrzeć zawartość tego nietypowego komputera. Widać na nich ekran ale także pozostałe wewnętrzne podzespoły. Umieszczona w tylnej części obudowy informacja dowodzi, że maszyna ostatecznie powstała na cele rozwojowe a nie sprzedażowe.

Oryginalny Macintosh Claccic wyposażono w procesor Motorola 68000 taktującym z zegarem 8 MHz. Wspomagał go 1 MB pamięci RAM, co jak na tamte czasy wcale nie było małą wartością. Pamięć ten można było rozszerzyć nawet do 4 MB. Pod obudową był 40 MB dysk twardy SCSI. Oczywiście w obudowie nie brakowało napędu dyskietek 3,5 cala, który był wówczas standardem. Ekran komputera liczył 9 cali i oferował rozdzielczość 512 x 342 pikseli.